Ako prať detskú bielizeň bezpečne.

Váš malý potomok si zaslúži všetky tie najlepšie veci na tomto svete – najkrajšie hračky, najkrajšie oblečenie a najčistejšie postele. Deti nemajú prakticky žiadny imunitný systém, takže všetko okolo nich musí byť  čo najčistejšie, ale bez použitia drsných chemikálií a iných možných škodlivých látok, ktoré môžu spôsobiť ochorenie a podráždenie pokožky. Aj keď to vyzerá ako nemožná misia, nie je nutná  panika. Tu sú niektoré veľmi užitočné tipy, ktoré vám pomôžu oprať detskú bielizeň  ľahko a správne.

Vždy používajte prírodný čistiaci prostriedok

Mali by ste byť veľmi opatrní, keď si vyberáte prací prostriedok pre detské oblečenie a posteľnú bielizeň. Nedôverujte všetkému, čo čítate na štítkoch, dokonca aj výrobky, ktoré majú byť bezpečné pre deti, môžu obsahovať škodlivé chemické látky a vonné látky. Deti majú veľmi citlivú pleť, ktorá môže byť podráždená takmer všetkým, čo je bežné, takže musíte byť opatrní. Akonáhle si vyberiete vhodný čistiaci prostriedok, spoľahnite sa len na danú značku. Ak spozorujete aj najmenšiu alergickú reakciu alebo podráždenie, znamená to, že prací prostriedok nie je pre vás správny a mali by ste ho zmeniť.

Ručné pranie alebo jemný cyklus

Musíte byť veľmi opatrní, pokiaľ ide o prací spôsob, ktorý si zvolíte pre detskú bielizeň. Väčšina bielizne predávaná pre deti by mala byť vyrobená zo 100% bavlny, čo znamená, že bielizeň je kvalitná a hypoalergénna. Ale znamená to tiež, že ak chcete udržať ich jemnosť dlhšie, budete musieť buď umývať ručne, alebo použiť jemný cyklus práčky (čo je lepšia možnosť). Je tiež dôležité mať na pamäti, že detské oblečenie a detská bielizeň sa musia umývať oddelene od zvyšku bielizne.

Pamätajte na teplotu

Ďalším chúlostivým okamihom pri praní detskej bielizne je výber správnej teploty. Mali by ste sa zamerať na teplú alebo horúcu vodu, pretože vám pomôže lepšie dezinfikovať posteľnú bielizeň. Podľa odborníkov ideálna teplota vody, ktorá zabíja všetky baktérie, je 60 ° C. Ale mali by ste tiež zobrať do úvahy skutočnosť, že bavlna nemá rada vysokú teplotu. Preto by ste mali umývať podstielku teplou vodou a následne žehliť (vysoká teplota pri žehlení tiež zabíja baktérie).

Proces sušenia

Keď sa bielizeň operie, mali by ste ju správne vysušiť. Sušičky sa neodporúčajú, pretože môžu poškodiť jemnú bavlnenú tkaninu. Prírodné slnečné lúče sú veľmi  preferovaná metóda, pretože slnko je prirodzený dezinfekčný prostriedok. Ak môžete sušiť posteľnú bielizeň vonku, urobte to.